چگونه هودهای آشپزخانه را از خرابی مکرر نجات دهیم؟

هودهای آشپزخانه عموماً در دو حالت کلیدی و لمسی (تاچ tach) تولید و ارائه می شوند که هر کدام بر حسب شکل و توانمندیشان و نوع کارکردشان نیاز به مراقبتهای ویژه دارند.

هود آشپزخانه

تعمیرگاه ایمن سرویس کرج با سالها تجربه در امر تعمیرات هود و گاز رومیزی چند نکته را جهت بهره برداری بهینه و مفید به شما مصرف کننده محترم پیشنهاد می نماید:

  • هودهای کلیدی:

الف) در هنگام خرید به کیفیت کلید و استحکام آنها دقت فرمایید. هود کلیدی مناسب باید کلیدهای محکم قوی و روانی داشته باشد. دقت کنید در هنگام خرید چندین بار کلیدهای هود را امتحان کنید تا از قدرت و روانی مناسب کلیدها اطمینان حاصل گردد.

ب) به ظاهر هودهای کلیدی دقت نماید هود کلیدی نامرغوب ساختاری ضعیف و مونتاژی نامناسب دارد مثلا در ساخت بعضی هودهای کلیدی از پوشش فلزی (کاور هود) بسیار بی کیفیت و نازک استفاده می شود.

پ) به فیلترهای آلومینومی زیر هود دقت کنید این فیلترها چند نقش را تواماً با هم ایفا می کنند:

  • اول آنکه محافظ مناسبی در برابر حرارت هستند تا گرمای شعله مستقیم به قطعات داخلی از جمله موتور هود آسیب وارد نسازد.
  • دوم آنکه همانطور که از اسم شان پیداست فیلتری هستند جهت عبور دود و آلودگی ها به سمت داخل هود و مانعی جهت چربی گیری موتور و قطعات دیگر داخل هود.
  • سوم آنکه درپوشی هستند جهت زیبایی و تکمیل شاکله هود بطوریکه اگر این فیلترها نباشند هود ظاهر ی بسیار زشت و ناپسند و ناتوان پیدا می کند.

این فیلترها بافتی حصیری دارند که بهتر است دقت شود نوع بافت آنها نیمه متراکم باشد یعنی چنانچه یک عدد از فیلترها را مقابل نور بگیرید تخلخور آنها نه خیلی باز باشد نه خیلی بهم چسبیده زیرا تراکم بالا اصطلاحاً تنفس هود را با مشکل مواجه می کند و تراکم پایین موجب عبور راحت حرارت و چربی به سمت موتور و آسیب دیدگی قطعات هود آشپزخانه می شود.

ت) در هنگام نصب هود کلیدی به رعایت فاصله استاندارد 65 الی 75سانتی متری از گاز آشپزخانه دقت کنید.

تعمیرات هود در کرج

  • هودهای لمسی ( تاچtach):

الف) در هنگام خرید به کیفیت قسمت کلیدهای لمسی هود مورد نظرتان دقت کنید هود لمسی مرغوب هودی است که به محض لمس انگشت با آن شروع به کار بکند و نیاز به فشار نامتعارف نداشته باشد.

ب) بزرگی ابعاد و وزن هودهای لمسی لزوماً ارتباطی با کیفیت هود ندارد و نشانه مرغوبیت آنها نیستند.

پ) در هنگام نصب حتماً به فاصله استاندارد 65 الی 75 سانتی متری از گاز رومیزی آشپزخانه دقت نماید.

ت) در صورت استفاده از هودهای لمسی مورب (شیب دار) حتماً در هنگام استفاده خصوصاً وقتی بیش از دو شعله همزمان مورد نیاز هست در هود باز نگه داشته شود و دور موتور را روی عدد سه تنظیم نماید تا مکش ایجاد شود.

ث) در هنگام نصب از نوسانات برق منطقه، محله یا ساختمان مسکونی خود اطلاع حاصل نماید و چنانچه ساختمان اشکالات داخلی برق دارد نسبت به برطرف ساختن مشکلات مربوطه اقدام کنید تا بردالکتریکی هودتان دچار آسیب دیدگی نگردد.

ج) در صورت وجود نوسان برق در محل و منطقه مسکونی تان حتماً از محافظ های دیجیتال مرغوب استفاده نماید.

نکته نهایی و مهم:

در هنگام نظافت هودها چه از نوع لمسی و چه از نوع کلیدی از آب پاشی و نفوذ رطوبت به داخل دستگاه و نیز بیرون آن جداً خودداری نماید و فقط از یک دستمال مرطوب آغشته به پاک کننده های مرسوم استفاده کنید.

ایمن سرویس کرج پیشنهاد می نماید با رعایت نکات فوق در حفظ سلامت و کارآیی مطلوب هودهای آشپزخانه خود کوشا باشید تا عمر مفید دستگاهتان افزایش پیدا نموده و از صرف هزینه های تعمیرات مکرر در امان بمانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.