چرا و چگونه شیشه گاز صفحه ای یا رومیزی می شکند؟

در تماس هایی که عموماً با ایمن سرویس کرج بعنوان تعمیرگاه گاز رومیزی در کرج برقرار می شود مشتریان غالباً از این نکته شاکی هستند که چرا و چگونه شیشه گاز صفحه ای یا رومیزی می شکند؟ با اینکه تمام موارد ایمنی را رعایت می کنند باز هم شیشه گاز شان می شکند.
در پاسخ می توانم بگویم شکستن شیشه دلایل متنوع و متعددی دارد که ما بارها در مقالات سایت ایمن سروس کرج بدانها اشاره کردیم ( برای مطالعه و آگاهی بیشتر به مقالات دیگر به صفحات همین سایت مراجعه نمایید ) در مقاله زیر مجدداً به برخی از نکات مهم در این زمینه اشاره می شود.

گاز رومیزی

رعایت نکات مهم:

  1. دقت کنید گاز صفحه ای شما با لگنی (صفحه زیرین گاز) روی کابینت ها قرار گرفته باشد یعنی لبه های اضافی و کناری شیشه ها گاز روی کابینت ها قرار نگیرد. زیرا فشار حاصل از قابلمه ها سبب شکستن شیشه می شود.
  2. با گاز شیشه ای به آهستگی رفتار شود. یعنی با قابلمه ظروف و دیگر وسایل روی آن پرتاب نشود. دقت کنید که اجسام از بالا روی روی گازتان سقوط نکند.
  3. در هنگام تمیز کاری حتماً توجه فرمایید روی شیشه آنقدر خنک شده باشد که بتوانید با دست آنرا لمس کنید، سپس اقدام به نظافت گاز نماید.
  4. به حرارت برگشتی دقت کنید. حرارت برگشتی مقدار حرارت اضافی است که در هنگام استفاده از قابلمه های بزرگ برروی شعله های کوچک سبب می شود با تماس به شیشه گاز شیشه تان بشکند. پس دقت کنید قابلمه ها را با توجه به ظرفیت حرارتی شعله ها انتخاب کنید.
  5. از قابلمه های سنگین تر از ظرفیت کل گاز صفحه ای تان استفاده نکنید. فشار وارده بر صفحه شیشه ای گاز باید متناسب با توان آن باشد. دقت نماید در قرارگیری قابلمه ها حتماً با توجه به شعله ها و ظرفیت کلی گاز از قابلمه های متناسب استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.