چرا ولوم های گاز رومیزی می سوزند

گازهای رومیزی آشپزخانه از اجزاء مختلفی تشکیل می شوند. یکی از مهمترین اجزاء آن ولوم ها می باشند. (قسمتی که با فشار آن شیر روی صفحه گاز به پایین فشرده شده و گاز روشن می شود.)

ولوم ها از جنس های مختلفی ساخته می شوند که عمدتاً از فلز، پلاستیک یا ترکیبی هستند. ولوم های گاز رومیزی آشپزخانه عموماً به چند دلیل زیر می سوزند:

الف) عدم رعایت فاصله مناسب در ساخت و تولید گاز رومیزی

 ب) عدم استفاده از جنس مرغوب در ساخت و تولید ولوم ها

 ج) عدم رعایت برخی نکات مهم در جهت استفاده بهینه از سوی مصرف کننده.

مورد (الف و ب) البته به هیچ وجه در اختیار مصرف کننده محترم نیست و قاعدتاً باید ازسوی سازندگان این محصول رعایت شود، اما راجع به مورد (ج) ایمن سرویس نکاتی را در ادامه اشاره می نماید تا بدین وسیله عمر ولوم ها افزایش یابند.

خاطر نشان می سازد برخی سازندگان گاز رومیزی آشپزخانه فاصله شعله خروجی با ولوم ها باعث سوختن آنها نشود اقدام به نصب پلیتی نسوز بر روی ولوم ها نموده اند که این کار سبب عدم داغ شدگی و سوختن احتمالی ولوم ها خواهد شد.

تعمیرات اجاق گاز رومیزی و فردار اخوان در کرج

رعایت نکات زیر می تواند عمر ولوم ها را افزایش دهد :

  • از آنجایی که این ولوم ها به شعله بزرگ نزدیک هستند. بنابراین استفاده از شعله بزرگ در حالت حداکثری سبب داغ شدگی فراوان و سوختگی آنها می گردد. بنابراین لازم است حتماً در هنگام آشپزی این شعله همواره در سطح مناسبی تنظیم شود.
  • در صورت خرید گازرومیزی و عدم وجود پلیت محافظ می توانید این پلیت را از برخی فروشگاه ها یا خدمات پس از فروش آنها به طور جداگانه تهیه و نصب نمایید.
  • ترجیحاً از ولوم های استیل یا ترکیبی (پلاستیک مخصوص و فلز) استفاده نمایید. یعنی چنانچه در گاز خریداری شده هم ولومها پلاستیکی یا بی کیفیت هستند با هماهنگی خدمات پس از فروش محصول ولوم ها را تعویض نمایید.
  • از سر رفتن غذا و آب جوش بر روی ولوم ها جداً جلوگیری نمایید. این عمل سبب تغییر شکل یا تخریب ولوم ها می شوند.

ایمن سرویس کرج پیشنهاد می نماید نسبت به تعویض ولوم های گاز رومیزی خود اقدام نمایید تا گاز مشکلات بعدی و تخریب بیشتر نگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.