چرا هود های آشپزخانه صدای زیادی دارند

امروزه با توجه به کارکِرد مفید هود های آشپزخانه برای تهویه فضای آشپزخانه ها و نیز هدایت دود و بخار متصاعد شده از غذاها به خارج از محیط بهتر است نسبت به نگهداری هودهایمان دقت ویژه ای به خرج دهیم.

از بزرگترین مشکلات مصرف کنندهای لوازم آشپزخانه صدای هود می باشد. از آنجایکه هود ها با توجه به متراژ فضای آشپزخانه ها با موتورهای متفاوتی ساخته و روانه بازار می شوند، لذا مقدار صدای تولید شده آنها نیز متفاوت است.

در هنگام خرید بسیار مطلوب است که مصرف کننده به آیتم های زیر برای خرید هود آشپزخانه دقت نماید:

الف) مساحت آشپزخانه

 ب) فضای موجود در کابینت آشپزخانه (فضای کافی برای نصب هود).

 ج) توجه به نوع اجاق گاز آشپزخانه (رومیزی است یا فردار، پنج شعله است یا چهار شعله و کمتر)

 د) نزدیکی هود به خروجی هوا

موارد فوق کمک زیادی می کند تا شما مصرف کننده محترم هود آشپزخانه بتوانید هودی را انتخاب نمایید که متناسب با فضا و شرایط موجودتان صدای بهینه تری داشته باشد. اکنون در زیر به موارد الف تا د می پردازیم تا واضح تر کمک نماید به انتخاب هود کم صدای آشپزخانه :

تعمیرات هود در کرج

عوامل مهم در صدای زیاد هود آشپزخانه

مساحت آشپزخانه

از آنجائیکه هودها اساساً نقش تهویه کننده محیط آشپزخانه را نیز بعهده دارند چنانچه فضای آشپزخانه شما بزرگ باشد طبیعتاً نیازمند هود بزرگتری هستید. البته این آیتم در درجه اهمیت پایین تری نسبت به موردهای دیگر قرار دارد.

فضای موجود در کابینت

در واقع فضایی است که کابینت ساز یا طراح داخلی شما برای نصب هود در نظر می گیرد این فضا بین 60 سانتی متر تا 90 سانتی متر متغیر بوده و بر اساس آن نیز هودهای 60 و 80 و 90 سانتی متر در بازار ایران موجود هستند .

نوع اجاق گاز آشپزخانه

یکی از آیتم های مهم و تأثیر گذار برای خرید هودهای با موتور معمولی یا موتور قوی تر همین مورد است. گازهای مبله یا فردار بدلیل ساختار قوی تر تولید و حجم شعله های بالاتر نیازمند هودی با موتور قوی تر هستند. که این مورد کمک به سزایی می کند به خرید هود آشپزخانه با موتورکم صدا یا با صدای بیشتر ، زیرا این گازها نسبت به گازهای رومیزی حرارت بالاتری داشته و می بایست هود متناسب با آن حرارت بالای آن گاز نصب شود تا مکش مناسب تری داشته باشد.

نزدیکی هود به خروجی هوا

هر چه هود آشپزخانه به خروجی هوا نزدیک باشد مکش سریعتری رخ می دهد. لذا موتور ضعیف تر با مکش معمولی هم کفایت می کند. مطلوب ترین فاصله هود آشپزخانه تا خروجی حداکثر یک و نیم متر می باشد.

در پایان ایمن سرویس با سالها تجربه در امر تعمیر هودهای آشپزخانه توصیه می نماید سرویس سالیانه و به موقع هودهای آشپزخانه را فراموش نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.