چگونگی حفظ و نگهداری بهینه هود آشپزخانه

عوامل متعددی سبب خرابی هود آشپزخانه ها می شود از آنجایی که تعمیر هود آشپزخانه خصوصاً در نوع لمسی آن مستلزم هزینه بالایی است، لذا بهتر است نکاتی را رعایت کنیم تا هود کمتر دچار خرابی و اصطحلاک گردد.

ایمن سرویس کرج بدلیل سالها تجربه در تعمیر هودهای آشپزخانه مواردی را بصورت آیتم وار مشخص می کند که با رعایت آنها می توان انتظار داشت هود آشپزخانه اتان سالها بدون نیاز به تعمیر، کار خواهد کرد:

تعمیرات هود در کرج

  • نصب صحیح هود آشپزخانه

فاصله استاندارد و صحیح نصب هود آشپزخانه بین 65 تا 75 سانتی متر از سطح گاز رومیزی آشپزخانه می باشد. این فاصله تنها زمانی قابل تغییر است که معذورات ساختمانی و تأسیساتی مانع از نصب در این     فاصله گردد.

  • کارکرد روزانه هود

اکثراً در هنگام تعمیر هود مشاهده می شود، هود آشپزخانه به دلیل عدم استفاده صحیح آنقدر در دور موتور خود چربی جمع کرده است که موتور را از کار انداخته و باید موتور حتماً تعویض شود. بنابراین کارکرد روزانه حداقل 20 دقیقه حتی اگر آشپزی هم ندارید سبب عدم چربی گیری هود می شود. لطفاً این مدت زمان را در دو تایم 10 دقیقه ای رعایت کنید و بگذارید هود آشپزخانه در این مدت کار کند.

  • عدم بازگذاردن در هود

هنگامی که بیش از سه شعله از گاز رومیزی آشپزخانه تان در حال استفاده است بهتر است در هود باز بماند تا مکش مفیدتری اتفاق بیفتد. البته این مورد مختص هودهای اریب یا شیب دار است.

البته وقتی که یک یا دو شعله روشن است این مورد نیازی نیست اما حتماً زمانی که مهمان دارید و یا از تمام شعله ها در مدت زمان زیادی استفاده می کنید در هود را باز بگذارید.

  • عدم شستشوی فیلتر آلومینیومی هود

در نوع اریب وقتی در هود را باز می کنیم یک یا دو عدد فیلتر آلومینیومی مشاهده می شود و در انواع دیگر  زیر هود را که نگاه کنید این فیلتر قابل دیدن می باشد. لازم است حداقل هر یکماه یکبار بسته به مقدار زمان آشپزی تان این فیلترها با آب داغ و مایع ظرفشویی و اسکاچ نرم شسته شوند. این فیلترها باعث نفس کشیدن راحت هود خواهد شد.

  • کنترل دائمی برق ساختمان

اکثراً برد هودهای لمسی بر اثر نوسان برق یا اشکال برق واحد مسکونی می سوزند. در این مواقع لازم است ضمن چک کردن و اصلاح ایرادات سیم کشی برق ساختمان اقدام به نصب محافظ مخصوص برق هود نمایید.

  • کنترل خروجی هوا

گاهی بر اثر لانه گذاری پرندگان یا عدم دقت در هنگام ساخت ساختمان خروجی هوا مسدود می شود لازم است هنگام نصب هود، خروجی حتماً چک شود و در صورت بسته بودن حتماً راه آن باز شود. در صورت مسدود بودن  مسیر خروجی فشار وارده سبب سوختن موتور هود می گردد.

  • شستشوهای نامناسب هود آشپزخانه

گاهی دیده می شود در هنگام شستشوهای مناسبتی مانند قبل از عید نوروز برخی از خانمهای خانه دار با شیلنگ کل آشپزخانه از جمله کابینت و هودها را می شویند این عمل مساوی است با سوختن برد الکتریکی هود و هزینه تراشیدن برای تعمیر آن.

ایمن سرویس پیشنهاد می کند سرویس سالیانه هود خود را انجام دهید تا دیرتر به تعمیر نیاز نداشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.