هفت نکته که با رعایت آن گاز رومیزی (صفحه ای) عمری طولانی تری خواهد داشت

امروزه به دلیل استقبال عموم مردم از گازهای رومیزی یا صفحه ای نسبت به گازهای فردار یا مبله، تولید گازهای رومیزی شیشه ای یا استیل در دستور کار کارخانجات ایرانی قرار گرفته است.

گازهای رومیزی شیشه ای به دلیل ظرافت در تولید و زیبایی ظاهری از استقبال بیشتری برخوردار شده اند. اما گازهای رومیزی استیل نیز به دلیل مقاومت بالاتر صفحه فلزی آنها مشتریان خاص خود را دارد.

گازهای رو میزی به لحاظ آنکه در ساختار تولید خود فضای محدود تری دارد و قالب و اندزاه آنها محدودتر است قاعدتاً باید لوازم مصرفی اشان ظریف وکوچک باشد. لذا چنانچه در محافظت آنها کوشا نباشیم این گازها به راحتی دچار خسارت می شوند.

تعمیرات اجاق گاز رومیزی و فردار بیمکث در کرج

گازهای رومیزی چه نوع شیشه ای و چه نوع استیل آنها نقاط ضعف و قوتی دارند که برای آگاهی بیشتر مصرف کننده محترم، ایمن سرویس چند نکته مهم را پیشنهاد می نماید تا بدین وسیله گاز رومیزی (صفحه ای) شما عمر مفیدتری داشته باشد:

  1. به محض اطلاع از کوچکترین خرابی با سرویس کاران مجرب تماس بگیرید.
  2. به سرویس کاران و تعمیرکاران گاز تأکید کنید از بهترین قطعات موجود در بازار استفاده کنند. گاهی با صرف هزینه ای اندک قطعات با کیفیت بهتری تأمین می شوند.
  3. مسیر برق گازر را همواره کنترل کنید. بهتر است کابل گاز برای اتصال به پریز برق الکتریکی و بدون وصله شدگی باشد.
  4. از افتادن لوازم آشپزخانه روی گاز و شست و شوی نامتعارف آن خودداری کنید.
  5. سرویس و تعمیرات گاز رومیزی را به صورت دوره ای انجام دهید، بهترین حالت عمومی سرویس گاز رومیزی 18 ماه پس از نصب اولیه می باشد. پس از آن هر سال نسبت به سرویس گاز اقدام نمایید.
  6. سررفتن غذا موجب جرم گیری منافذ گاز رومیزی و استهلاک زود هنگام آن می شود. لطفاً مراقب سررفتن غذای خود باشید.
  7. از قرار دادن ذغال قلیان بصورت مستقیم روی شعله گاز اکیداً خودداری نمایید. این امر موجب مسدود شدن منافذ خروجی گاز شده و احتمال شکستن شیشه را افزایش می دهد.

ایمن سرویس توصیه می نماید نسبت به تعمیر گاز خود بی اعتنا نباشید. چرا که از کار افتادگی یک قطعه در گاز رومیزی می تواند بقیه قطعات را نیز دچار مشکل نماید. بنابراین خواهشمند است نسبت به تعمیر گاز خود در اسرع وقت اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.