این ۵ نکته را رعایت کنید تا شیشه های گاز رومیزی تان نشکند

گاز رومیزی

ایمن سرویس کرج با سالها تجربه در امر تعمیر گازهای رومیزی نکات زیر را پیشنهاد می کند تا گازهای صفحه ای آشپزخانه شما سالم بماند:

  1. از خرید برندهای متفرقه گاز رومیزی خودداری فرمایید و ترجیحاً گازهایی را تهیه کنید که دارای برند معتبری بوده وگارانتی و خدمات پس از فروش مطمئنی دارد. زیرا شیشه اجاق گازهای که تولید برندهای معتبر داخلی هستند بسیار مقاوم و با کیفیت می باشند. برندهایی همچون اخوان، کن، بیمکث، درسا، مس و . . . . برندهای معروف داخلی هستند که از شیشه های با کیفیتی در تولید خود استفاده می نمایند.
  2. به هنگام نصب دقت نماید سرویس کار لبه های صفحه زیرین صفحه های (لگنی گاز) را بر رروی کابینت قرار دهد و فقط شیشه روی کابینت نباشد. زیرا در دراز مدت فشار وارده بر گاز رومیزی سبب شکسته شدن شیشه ها می شود. در حقیقت بار وارده وسایل آشپزی نظیر قابلمه بجای انتقال به لگنی به شیشه وارد شده و سبب شکستن آن می شود.
  3. از سرریز غذا بر روی گاز خودداری کنید و قابلمه ها را منطبق و مناسب با شعله های گاز انتخاب کنید. حرارت برگشتی ناشی از قرارگیری قابلمه های بزرگ بر روی صفحه ششیه ای سبب شکستن شیشه گاز رومیزی شما می گردد.
  4. در نظافت گاز صفحه ای فقط از شیشه شور و دستمال نرم استفاده کنید. از ریختن مایعات دیگر بر روی گاز خوددار کنید. نفوذ مایعات از جمله آب و مواد شوینده می تواند به قطعات داخلی گاز رومیزی آسیب جدی وارد کند.

دقت کنید لوازم آشپزی روی صفحه گاز سقوط نکند این امر قطعاً یکی از دلایل شکستن شیشه های گاز رومیزی محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.