۵ نکته مهم که می تواند منجر به خرابی هود آشپزخانه شما بشود

هود آشپزخانه از جمله لوازمی است که باید دائماً و روزانه از آن استفاده نمود تا کارایی مطلوب خود را حفظ کند. زیرا در صورت عدم استفاده صحیح و مناسب گرد و غبار فضا و بخار حاصل از پخت و پز منجر به چربی گرفتگی  اجزاء مختلف آن از جمله موتور شده نهایتاً می تواند هود را از کار بیندازد.

صرفنظر از نوع هودهای آشپزخانه مصرف کننده محصول نیز باید چند نکته مهم را دائماً رعایت نماید تا از خرابی و اصطلاک بی رویه آنها جلوگیری شود. هود آشپزخانه به لحاظ مکنده بودن و وظیفه ای که در مهار آلودگی های آشپز ی و آشپزخانه دارد بطور پیوسته در معرض بخار چربی ها و گرد و غبارهای گوناگون قرار می گیرد. لذا باید نکات مهمی را در زمینه مصرف در قبال آنها رعایت نماییم.

تعمیرات هود در کرج

ایمن سرویس به لحاظ تجربه کافی در امر تعمیر هود و  گاز آشپزخانه چند نکته کاربردی را به شما مصرف کننده محترم توصیه می نماید که از بروز خرابی در هودتان جلوگیری خواهد نمود:

  • فاصله نصب مناسب هود تا گاز رومیزی یا گاز مبله بین 65 تا 75 سانتی متر است .
  • روزانه حداقل 15 الی 20 دقیقه هود را روشن نماید حتی اگر آشپزی هم ندارید. زیرا این امر عدم چربی گیری موتور و دیگر اجزا هود را سبب می شود.
  • نظافت هود را فقط با یک قطعه ابر ظرفشویی و شیشه شور انجام دهید و از بکار بردن سیم ظرفشویی یا لوازم دیگر تمیز کننده که منجر به خش افتادگی و یا رنگ بردگی هود می شوند، جداً خودداری نمایید.
  • در صورت اتصال برق یا روشن و خاموش شدگی دستگاه لطفاً برق هود را با رعایت ایمنی کامل قطع نموده و سپس با تعمیرکار مجرب تماس بگیرید.
  • در صورت ایجاد هر گونه خرابی بلافاصله نسبت به تعمیر هود اقدام نماید زیرا در صورت عدم کارکرد هود این وسیله به سادگی برای همیشه از کار خواهد افتاد و مستلزم هزینه سنگین تری خواهد شد.

تعمیرگاه ایمن سرویس کرج پیشنهاد می نماید حداقل سالی دوبار هود خود را سرویس نماید تا تحمیل هزینه های بیشتر خودداری گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.