۵ نکته راجع به تعمیر و نگهداری گاز رومیزی

گاز رومیزی آشپزخانه چه در نوع استیل و چه در نوع شیشه ای آن امروز از اثاثیه ضروری هر آشپزخانه محسوب می شود. پیش بینی های بازار مصرف لوازم خانگی از استقبال روز افزون این کالا در بین خانوار ایرانی حکایت دارد. گازهای رومیزی به جهت ظرافت آنها نیازمند رسیدگی و دقت نظر بیشتری نسبت به گازهای فردار یا مبله هستند.

گاز رومیزی

ایمن سرویس کرج به دلیل سالها تجربه در امر تعمیر گاز رومیزی آشپزخانه 5 نکته زیر را پیشنهاد می نماید بدیهی است. رعایت نکات مذکور می تواند عمر مفید گاز رومیزی شما را افزایش دهد:

  1. سعی نمایید تا جایی که ممکن است از قرارگیری گازرومیزی آشپزخانه در مجاورت سینک ظرفشویی خودداری شود. زیرا قطرات آب می تواند موجب آسیب جدی در گاز رومیزی شود. خصوصا در گازهای شیشه ای این امر موجب شکستن شیشه خواهد شد.
  2. از قرار دادن هر گونه ذغال و موارد مشابه بصورت مستقیم روی شعله گازرومیزی اکیداً پرهیز نمایید، این امر سبب جرم گیری منافذ خروجی گاز شده و کلاً گاز رومیزی را از کار می اندازد.
  3. دقت نمایید در هنگام نصب گازرومیزی حتماً نوار لاستیکی مخصوص زیر گاز و روی کابینت توسط سرویس کار مجرب چسبانده شود.
  4. پس از نصب اولیه گاز رومیزی حتماً اطراف گاز را با چسب مخصوص پرکننده درزگیری نمایید تا از نفوذ آب و روغن و دیگر محلول های نظافتی به داخل گاز جلوگیری شود.
  5. در صورت اشکال در روند کارکرد گاز رومیزی آشپزخانه سریعاً نسبت به تعمیرات احتمالی اقدام نمایید.

نکته طلایی:

گاز رومیزی هایی که فعلاً در بازار ایران موجود هستند در سه سطح کیفیت پایین، متوسط و بالا تولید یا وارد می شوند.تعمیرگاه گاز رومیزی ایمن سرویس کرج اکیداً پیشنهاد می کند گاز رومیزی خد را با قیمت های متوسط بالای هفتصد هزار تومان تهیه نمایید. زیرا در این رنج قیمت گازهای مطلوبی تولید یا وارد بازار می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.