۴ نکته مهم در نگهداری شیشه های گاز صفحه ای (رومیزی)

تعمیرگاه اجاق گاز ایمن سرویس کرج بیش از یکسال است مقالات متعددی در زمینه بالا بردن کیفیت استفاده از گازهای صفحه ای در سایت خود منتشر می کند. از اردیبهشت ماه سال 96 تاکنون این مجموعه مقالات سعی داشته است در استفاده صحیح از لوازم حساسی همچون گاز صفحه ای (رومیزی) و هود (لمسی یا) به هموطنان عزیز کمک نمایند.

چند روز پیش که برای تعویض شیشه گاز رومیزی به منزل مشتری مراجعه نمودم در گفتگو با مشتری متوجه شدم بسیاری از مصرف کنندگان آگاهی چندانی نسبت به استفاده صحیح از این لوازم ندارند.

بسیاری از مردم در حالی که ساعتها وقت برای گشت زنی در اینستاگرام و تلگرام می گذارند. در سایت های مفید و مؤثری همچون سایت ایمن سرویس توقف نمی کنند و مقالات متعدد ما را مطالعه نمی کنند.

وقتی از خانم خانه پرسیدم شیشه گاز چطور شکست؟ پاسخ دادند: در حین آشپزی و هنگامی که قابلمه روی شعله وسطی بود شیشه ترکید و بقدری صدای وحشتناکی در فضا پخش شد که ما فکر کردیم لوله گاز ترکیده است.

گفتم لطفاً قابلمه ای که روی شعله وسط قرارداده بودید را به من نشان دهید. مشتری با دست به قابلمه ای که کنار سینک ظرفشویی بود اشاره کرد. دیدم قابلمه مذکور بسیار بزرگتر از ظرفیت شعله وسط گاز صفحه ای مذکور بود با تعجب پرسیدم: خانم محترم این قابلمه برای آشپزی در آشپزخانه های هیئت ها و مراسم ها مناسب است نه گاز شیشه ای رومیزی خانه شما! مشتری گفت: اتفاقاً داشتم نذری می پختم!!!

بلافاصله گفتم موبایلتان به نت وصل می شود. گفت: بله، گفتم: لطفاً آدرس www.gasrepairs.ir را تایپ کنید و مقالات ما را تا زمانی که من گاز را آماده انتقال به کارخانه می کنم بخوانید.

مصرف کننده محترم با رعایت 4 نکته زیر از شکستن شیشه گاز رومیزی جلوگیری کنید:

  1. از قرار دان قابلمه های سنگین تر از توان شعله ها بر روی گاز صفحه ای جداً خودداری نمایید. این امر در گازهای شیشه ای سبب شکستن شیشه و در گازهای صفحه ای سبب خم شدگی ورق استیل خواهد شد.
  2. از رها کردن قابلمه ها و وسایل روی گاز اکیداً خودداری کنید.
  3. در هنگام نظافت از شستشوی با آب فراوان خودداری نمایید. زیرا سبب نفوذ رطوبت به قسمت های زیرین و معیوب ساختن قطعات ظریف داخل لگنی نظیر جعبه فندک، چینی فندک و غیره می شود.
  4. دقت نمایید هنگام نظافت شیشه گاز صفحه ای خنک و عاری از حرارت شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.