نحوه صحیح نظافت در گازهای رومیزی(صفحه ای) آشپزخانه

امروزه با گسترش روز افزون از گازهای رومیزی یا صفحه ای در آشپزخانه ها نحوه نظافت و نگهداری آنها از اهمیت بسزایی برخوردار شده است. اساساً گازهای رومیزی یا صفحه ای به جهت ظرافت در طراحی و نیز قطعات به کار رفته علیرغم کارایی مناسب و مطلوب نیازمند توجه بیشتر در امر مراقبت، نگهداری و نظافت بوده تا آسیب جدی به آنها وارد نگردد.

گازهای رومیزی چه در نوع استیل و چه در نوع شیشه ای، نظافت و نگاهداری خاص خود را  می طلبند. البته نوع استیل بدلیل جنس ورق استیل آن از استحکام بیشتری برخوردار بوده اما نظافت آن و پاک نمودن چربیها و لکه ها از روی آن کمی سخت می باشد. در نوع شیشه ای اما بدلیل استفاده از شیشه، با ظرافت بیشتری روبرو هستیم اما نظافت آن راحت تر صورت می گیرد.

تعمیرات اجاق گاز رومیزی و فردار اخوان در کرج

برای نظافت گازهای رومیزی یا صفحه ای تعمیرگاه ایمن سرویس نکات زیر را پیشنهاد می کند:

  1. هرگز از چاقو، سیم ظرفشویی ضخیم، موکت بر و دیگر لوازم برنده برای لکه زدایی و چربی زدایی از روی صفحه گاز رومیزی استفاده نکنید
  2. برای گازهای رومیزی یا صفحه ای استیل فقط کافیست چند قطره مایع تمیز کننده “سیف” روی صفحه استیل ریخته و سپس با سیم ظرفشویی نرم سطح روی گاز را آغشته نماید سپس پنج دقیقه صبر نموده و بعد اقدام به نظافت کامل گاز نمائید.
  3. برای تمیز نمودن گازهای رومیزی شیشه ای نیز کافیست با مایع شیشه شور کل روی صفحه شیشه ای را آغشته نموده و فقط یک دقیقه صبر نموده سپس اقدام به تمیز کردن صفحه آن نمائید.
  4. برای نظافت چدنی و سرشعله های گاز رومیزی (استیل و شیشه ای) می بایست تمام قطعات را از روی گاز جدا نموده داخل تشت آب گرم گذاشته سپس چند قطره مایع ظرفشویی در تشت ریخته به مدت حداقل 15 دقیقه صبر نمائید.

 بدیهی است چنانکه قطعات حاوی لکه های قدیمی و چربی های ضخیم باشد با آب داغ تر و مایع ظرفشویی بیشتر و مدت زمان بالاتری در داخل تشت قرار گیرند.

  • نظافت گاز رومیزی را بسته به میزان استفاده، به صورت روزانه انجام دهید تا از چربی گیری و لکه گیری سطوح جلوگیری شود.
  • استفاده از مایع سفید کننده، اسیدها، محلول های پاک کننده شیمیایی قوی از هر نوعش که باشد لطمات جبران ناپذیری به سطح استیل گازهای رومیزی خواهد زد.
  • در نوع شیشه ای گازرومیزی دقت نمائید تنها زمانی اقدام به نظافت نمائید که سطح شیشه قابل لمس باشد (سرد شده باشد) تا از ترکیدگی شیشه گاز جلوگیری به عمل آید .

ایمن سرویس کرج پیشنهاد می نماید سرویسهای دوره ای و تعمیرات گاز رومیزی خود را حداقل 18 ماه پس از نصب هر شش ماه یکبار انجام دهید تا گاز شما دچار خسارت های بعدی نگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.