چرا لازمست پس از شکستن شیشه های گاز رومیزی آنها را به کارخانه منتقل کنیم؟

اساساً شکستن شیشه های گازهای رومیزی به چند دلیل زیر رخ می دهد که می توان با تدابیر ساده اما ضروری از شکستن آنها جلوگیری نمود:

تعمیرات اجاق گاز رومیزی و فردار اخوان در کرج

  • نصب غیر استاندارد

یعنی نصبی که لوله گاز اصلی آشپزخانه دقیقاً روی گاز رومیزی و یا در فاصله نزدیک با شعله ها انجام گرفته باشد. حداقل فاصله مناسب و استاندارد  25 سانتی متر از لبه گاز رومیزی  می باشد.

  • نظافت غیر اصولی

گاهی مشاهده می شود برای نظافت گاز رومیزی از روشهای غیر متعارف نظیر شستشوی با شلنگ آب، خراش دادن سطوح با برس فلزی یا اسکاچ ضخیم و یا مایع های نظافتی قوی استفاده می گردد. انجام این امور گاز رومیزی را با تخریب جدی مواجه می کند.

  • وارد آمدن ضربه های ناگهانی

   گاهی مشاهده می شود در هنگام آشپزی قابلمه یا درب آن، کفگیر و لوازم دیگر روی گاز با ضربه شدیدی برخورد می کند. این رها شدگی و سقوط اجسام باعث ایجاد ترک و شکستن شیشه های گاز رومیزی آشپزخانه می شود.

  • اتصال نامناسب به پریز برق آشپزخانه

   در برخی موارد مشاهد شده است که کابل برق بدلیل دوری یا مناسب نبودن محل نصب از کنار گاز رومیزی عبور داده شده که بسیار امر خطرناکیست زیرا باعث قرارگیری کابل برق در معرض حرارت شعله ها گردیده و امکان بروز حادثه را فراهم می سازد.گاهی نیز کابل برق گاز رومیزی را با چند قطعه کابل دیگر چسبانده تا به پریز برسد این عمل نیز موجب کاهش زیبایی و نیز اتفاق نامناسب خواهد شد در این مواقع لازمست حتما از یک کابل کمکی یک تیکه استفاده شود.

  • عدم توجه به سرویس به موقع

گاهی دیده می شود که یکی از شعله های گاز رومیزی، ولوم ها و یا قطعات دیگر نیاز به تعمیر دارند اما توجهی به آنها نمی شود این امر موجب از کار افتادگی تدریجی شعله های دیگر خواهد شد لذا باید حتماً در صورت بروز خرابی از سرویس کار مجرب برای تعمیرات احتمالی استفاده نمایید تا در دراز مدت کارکرد بهینه گاز افت نماید.

در هنگام شکستن شیشه های گاز رومیزی، ایمن سرویس به دلیل تجربه بالا در امر تعمیر و سرویس این نوع گازها با مراجعه به منزل مصرف کننده محترم نسبت به انتقال گاز رومیزی به کارخانه اقدام می نماید. این امر بدلیل آنست که در هنگام ترکیدگی ناگهانی شیشه گازرومیزی لوله های اصلی انتقال گاز در داخل لگنی گاز رومیزی عموماً دچار نشت می شوند. یعنی پیچ های محکم شده بر اثر شکست شیشه سست شده و امکان بروز نشت گاز را فراهم می نمایند. بنابراین ایمن سرویس پس از باز کردن و جداسازی شیشه های خورد شده از بدنه گاز رومیزی آن را به کارخانه منتقل می نماید. در آنجا در زمان نصب قبل و پس از نصب شیشه گاز به روش اصولی عملیات نشت گیری انجام می گردد و بدین وسیله ایمنی بیشتری برای وسیله ای به این مهمی فراهم می شود.

در آخر امیدواریم که این مقاله از تعمیرگاه گاز رومیزی ایمن سرویس کرج برای شما مفید بوده باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.