تعمیر گاز رومیزی آشپزخانه چگونه انجام می شود؟

با توجه به روزهای پایانی سال و نظافت ها و تعمیراتی که معمولاً در خانواده های ایرانی در این وقت سال انجام می شود لازم دانستیم در این مقاله راجع به تعمیرات اصولی گاز آشپزخانه نکات مهمی را خدمت مشتریان محترم و خوانندگان گرامی ارائه بدهیم تا در تصمیم گیری صحیح آنها مساعدت نموده باشیم.

ایمن سرویس کرج با توجه به سالها تجربه خود در امر نصب و تعمیرات گازهای رومیزی آشپزخانه چند نکته مهم را پیرامون تعمیر اصولی این گازها ارائه می دهد.

تعمیرات اجاق گاز رومیزی و فردار اخوان در کرج

الف) تعمیرات جزیی:

این نوع تعمیرات معمولاً بدون باز کردن شیشه یا استیل گاز رومیزی آشپزخانه انجام می شود و گاهی حتی قطعه خاصی هم تعویض نمی شود و یا قطعات مختصری تعویض می گردد. مثلاً برخی گازها تنها نیاز به تمیزکاری ژیگلور، سمباده زنی و یا تعویض شیلنگ و بست و اتصالات این چنینی دارند که سرویس کار نیازی نمی بیند صفحه شیشه ای یا استیل گاز رومیزی را باز کند. این نوع تعمیرات زمان کوتاهی داشته و سریعاً پایان می یابد.

ب) تعمیرات کلی:

این نوع تعمیرات شامل: تعمیر و تعویض قطعات داخلی گاز رومیزی آشپزخانه بوده و باید حتماً در هنگام تعمیر توسط ابزار مخصوص شیشه واستیل روی گاز باز شده تا قطعات اصلی و داخلی در دسترس سرویس کار قرار گیرد.

در این نوع تعمیرات گاهی حتی نیز هست گاز رومیزی به تعمیرگاه مرکزی انتقال یابد تا قطعه مورد نظر به کارخانه تولیدی سفارش داده شده و سپس قطعه روی گاز نصب گردد.  این نوع تعمیرات مستلزم صرف هزینه بالاتر و وقت بیشتر بوده و لازم است حداقل سالی یکبار انجام شود تا از اصطحلاک گاز رومیزی آشپزخانه جلوگیری گردد.

ج) تعویض شیشه گازرومیزی:

در صورت شکستن شیشه گاز رومیزی لازم است تعویض آن در تعمیرگاه یا کارخانه تولیدی انجام شود. تعویض شیشه در محل مشتری اکیداً ممنوع بوده و موجب بالا رفتن ضریب خطر پذیری و وقوع احتمالی یا خساراتی جبران ناپذیر در واحد مسکونی می گردد.

3 نکته ویژه و مهم:

  • ایمن سرویس کرج پیشنهاد می نماید با توجه به ماه آخر سال تعمیرات گاز رومیزی خود را به روزهای پایانی سال موکول نکنید تا در اسرع وقت و قبل از سال نو گاز خود را سالم در اختیار داشته باشید.
  • در تعویض قطعات گاز رومیزی حتماً به سرویس کار خود تأکید نمایید حتماً از قطعات مصرفی مرغوب استفاده نماید تا گاز کمتر دچار تعمیرات ثانویه شود.
  • در صورت شکستن شیشه گاز رومیزی هرگز اجازه ندهید سرویس کار شیشه آن را در منزل تان تعویض نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.