تعمیر گاز رومیزی و رعایت ۸ نکته ضروری در سال ۱۳۹۷

در طی سال 1396 سایت ایمن سرویس با ارائه مقالات پیوسته و مستمر سعی در آگاهی بخشی به خانواده ها و مخصوصاً بانوان داشت تا بدینوسیله گاز و هود آشپزخانه سالم تر و بهینه تری در اختیار مصرف کننده باشد.

در سال 1397 نیز روند آگاهی بخشی و استفاده صحیح از لوازم آشپزخانه خصوصاً هود و گاز و فر بوسیله تیم قدرتمند تعمیرگاه ایمن سرویس کرج با مقالات متعدد ادامه خواهد یافت.

بارها سرویس کاران مجموعه ایمن سرویس به اطلاع مدیریت رسانده اند که با تمام تلاش تیم مهندسی ما و ارائه مقالات عمومی متعدد هنوز بسیاری از همشهریان کرجی ما نسبت به استفاده صحیح از گاز و هود آشپزخانه خود بی اطلاع یا کم اطلاع هستند.

در این مقاله مجدداً برخی نکات مهم و ساده اما کاربردی را خاطر نشان می کنیم تا مصرف کننده محترم بتواند فقط با رعایت این چند نکته مصرف صحیح تر و بهینه تری از گاز رومیزی آشپزخانه داشته باشد.

تعمیرات اجاق گاز رومیزی و فردار بیمکث در کرج

8 نکته ضروری در استفاده از گاز رومیزی آشپزخانه:

  • در نظافت گاز رومیزی فقط از یک پارچه لطیف و مایع تمیز کننده معمولی مثل شیشه شور، یا مایع سیف (sif) استفاده کنید و از لوازم سیمی و خراشنده هرگز استفاده نکنید.
  • از سرریز غذا جلوگیری نماید و در صورت ایجاد سرریز غذا فوراً گاز را پاک و تمیز نماید تا از جرم گیری منافذ خروجی گاز جلوگیری شود.
  • به محض احساس بوی نامطبوع گاز شیر اصلی گاز را قطع نموده و به سرویس کاران مجرب اطلاع دهید تا با مراجعه به منزل شما نسبت به تعمیر احتمالی گاز رومیزی اقدام نمایند.
  • در صورت ترکیدگی شیشه بلافاصله شیر ورودی گاز را قطع کرده و به سرویس کاران مجرب اطلاع دهید. دقت نماید در این حالت تعویض شیشه در منزل مشتری کار اشتباه و پر خطری بوده و سرویس کار حتماً باید گاز را به تعمیر گاه انتقال و شیشه گاز را در آنجا تعوض و نصب مجدد نماید.
  • در صورت نزدیکی لوله اصلی گاز به گاز صفحه ای و رومیزی شما حتما باید با استفاده از یک لوله کش گاز نسبت به تعویض محل لوله و انتقال آن به فاصله 25 الی 30 سانتی متری گاز رومیزی خود اقدام نمایید.
  • در صورت از کار افتادگی شعله های گاز به هر دلیلی نسبت به تعمیر فوری آن اقدام نماید.
  • در هنگام تعمیر حتماً از سرویس کار مربوطه بخواهید از قطعات مصرفی خوب استفاده نماید. قطعاتی نظیر بوبین، چینی فندک، جعبه فندک، ولوم و ترموکوبل انواع مختلف با قیمت مختلف دارد. بدیهی است استفاده از قطعات با کیفیت عمر دستگاه شما را افزایش می دهد.
  • از قرار دادن قابلمه های سنگین تر از توان گاز رومیزی خود بر روی آنها جداً پرهیز نماید. این کار سبب فشار ناگهانی شده و شکستگی شیشه یا گودافتادگی ورق استیل را به دنبال خواهد داشت.

ایمن سرویس ضمن آرزوی سالی خوش و پربرکت از شما مصرف کننده محترم می خواهد تا با رعایت ایمنی بیشتر و توجه به این 8 نکته گاز رومیزی خود را بهینه تر استفاده نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.