۵ اشتباه مهلک در تعمیرات گاز رومیزی و هود آشپزخانه

در تعمیر گاز رومیزی (صفحه ای) و هود آشپزخانه سرویسکاران هر کدام روش خاصی دارند. یعنی برخی از همکارن گاهی آنچنان دچار بی دقتی و نیز در اشتباهات ساده ای می شوند که در ادامه لطمات جبران ناپذیری  به دستگاه، مشتری و شخص خودشان می زنند.

گاز رومیزی

ایمن سرویس کرج در این مقاله 5 اشتباه مهلک را در تعمیر گاز رومیزی و همچنین تعمیر هود آشپزخانه یادآوری می کند که با رعایت آنها عملیات تعمیر با ایمنی بیشتر و خطرات کمتری همراه خواهد بود:

  • قطع بودن گاز ورودی و برق دستگاه ها

در هنگام تعمیرات گاز به هر نوعی قطعاً گاز ورودی و برق گاز رومیز ی و هود را قطع نمایید. خروج گاز و ویا جرقه ناگهانی می تواند سبب انفجار گردد.

  • قرارگیری لوازم تعمیر روی گاز رومیزی

هرگز لوازم و قطعات و ابزار کار (خصوصاً کیف ابزار) خود را روی گاز صفحه ای قرار ندهید این امر می تواند موجب شکستن شیشه و خم برداشتن ورق گاز صفحه ی استیل شود.

  • تست نشت گیری

حتماً پس از تعمیر قطعات و یا قبل از آن چنانچه نیاز به تست نشت گیری گاز هست از یک قطعه ابر ظرفشویی و مایع کف کننده استفاده کنید و از روشن کردن کبرت یا فندک برای این امر جداً پرهیز کنید زیرا ممکن است سب انفجار گردد.

  • جابجایی دستگاه

در تعمیر گاز رومیزی و یا هود آشپزخانه هرگز دستگاه را از محل نصب خود جابجا نکنید و در همان حالت ثابت تعمیرات را انجام دهید. زیرا جابجایی می تواند خطرات متعددی از جمله: شکستگی شیشه، خم برداشتن لگنی، و یا دیگر موارد را به دنبال داشته باشد.

  • تعویض شیشه در محل

یکی از مهلک ترین اشتباهات برخی سرویس کاران در هنگام تعویض شیشه انجام این عمل در محل و منزل مشتری است. هرگز شیشه گاز را در منزل مشتری تعویض نکنید. زیرا نیاز به نشت گیری دارد بهتر است دستگاه به محل تعمیرگاه و کارخانه تعویض شیشه منتقل شده سپس در آنجا نشت گیری و شیشه مناسب با درزگیری کامل و نصب استاندارد روی آن قرار گیرد و مجدداً گاز برای مشتری در محل خود نصب گردد.

ایمن سرویس کرج تأکید می کند که برای ایمنی بیشتر حتماً نکات مذکور را رعایت کنید تا از خطرات احتمالی در تعمیر گاز وهود آشپزخانه در امان بمانید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.