۴ اشتباه مهلک در تعمیرات گاز صفحه ای

تولید گازهای رومیزی یا صفحه ای آشپزخانه همواره با ظرافت های خاصی همراه است قطعات ظریف، کوچک و حساسی که ساختار این نوع گاز ها را تشکیل می دهد، سبب می گردد تعمیرات آن نیز با  دشواری ها و خطراتی همراه باشد. ایمن سرویس کرج با توجه به تجارب خود در زیر 4 نکته را پیشنهاد می کند تا با رعایت آن بتوانید تعمیر مؤثرتری در گازهای صفحه ای داشته باشید.

باز کردن صفحه رویی گاز

صفحه رویی گازهای آشپزخانه عموماً از دو جنس استیل و شیشه ساخته می شوند. در هنگام تعمیرات گاز صفحه ای نیاز هست این شیشه یا ورقه استیل حتماً باز گردد تا دسترسی آسان و روان تری به قطعات داخلی داشته باشیم. دیده شده که برخی از سرویس کاران به دلیل وقت گیر بودن و سختی در باز نمودن پیچ های مربوطه اقدام به تعمیر بدون باز کردن صفحه رویی می کنند. این امر می تواند موجب خرابی صفحه استیل یا شکستن شیشه گاز گردد.

استفاده از قطعات نامرغوب و غیر استاندارد

برخی از مصرف کنندگان و گاهی نیز سرویس کاران علاقه ای به استفاده از قطعات مرغوب و ممتاز در تعمیر گاز رومیزی ندارند. حتی دیده شده گاهی سرویس کاران اقدام به استفاده از قطعات تعمیری و مستعمل می نمایند این امر قطعاً هزینه هایی  مجددی برای مصرف کننده به دنبال خواهد داشت. بهتر است برای جلوگیری از خرابی های دنباله دار از همان ابتدا قطعات با کیفیت و ممتاز استفاده گردد.

عدم چک نهایی از نظر نشتی گاز

بعد از هر تعمیری لازم است قبل از بستن صفحه رویی گاز آشپزخانه حتماً تمام قسمتها از نظر نشتی گاز چک شوند. این کار به راحتی با یک ابر ظرفشویی و کمی مایع کف کننده امکان پذیر است. حباب های خروجی نشان دهنده نشتی گاز خواهند بود. عدم چک نهایی قطعات و خروج گاز از آنها می تواند منجر به ترکیدگی و انفجار گردد.

عدم توضیح اطلاعات ضروری به مصرف کننده گان

برخی سرویس کاران از ارائه اطلاعات مناسب و ضروری به مصرف کنندگان پرهیز می کنند. این امر ممکن است منجر به خرابی های مکرر گردد. سرویس کاران مجرب همواره نسبت به توضیح لازم اقدام می نماید. استفاده صحیح از گاز رومیزی آشپزخانه قطعاً طول عمر دستگاه را به دنبال خواهد داشت. گاهی با چند روش ساده می توان گاز رومیزی را به مدت بیشتری با خیال آسود استفاده نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.